Шахрай оформив на вас онлайн-кредит: в Мін’юсті розповіли, як скасувати заборгованість

В Міністерстві рекомендують насамперед написати заяву в поліцію та звернутися до організації, якій ви нібито винні гроші

Процес оформлення мікрокредитів онлайн ‒ недовгий та нескладний, тому цим все частіше користуються шахраї. Вони вводять всі необхідні дані на сайті мікрофінансової організації та отримують кошти. Людина, на чиє ім’я оформили кредит, натомість отримує проблеми. Що робити у такому випадку та як скасувати заборгованість, розповіли в Міністерстві юстиції.

Так, якщо ви виявили, що на ваше ім’я уклали договір про займ, необхідно дізнатися, в якій саме організації шахраї взяли кредит та яку суму ви начебто винні. Тоді:

“Якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. Дана позовна заява розглядається за правилами загального позовного провадження. В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели”, – кажуть у Мін’юсті.

Також Мін’юст рекомендує подати клопотання до суду на банк та мобільного оператора, номер якого було зазначено для отримання кредиту, щоб ті надали відомості про місцеперебування мобільного пристрою за номером телефона та видрук смс, а також картку, на яку перерахували кредитні кошти. Після того, як вам вдалося довести факт шахрайства, Мін’юст рекомендує звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскаржену кредитну заборгованість з вашої кредитної історії.

Важливо! У разі, якщо МФО відступило право вимоги щодо кредитної заборгованості колекторській компанії, пам’ятайте, що ніхто без вашого дозволу не має права заходити до квартири чи будинку (це кримінальне правопорушення, передбачене статтею 162 Кримінального кодексу України – порушення недоторканості житла), забирати будь-які речі (частина третя статті 186 Кримінального кодексу України – грабіж, поєднаний з проникненням у житло), примушувати сплатити заборгованість (стаття 355 Кримінального кодексу України – примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань), присвоювати собі функції Державної виконавчої служби (стаття 356 Кримінального кодексу України – самоправство)”, – наголосили у Мін’юсті.

Наші контакти


    Юридичний захист Rusanoff - всі види правового захисту

    Детальніше